منتدى إقرأ الثقافي
المواد المنشورة هنا لا تعبر بالضرورة عن رأي القائمين عليها
غايتنا رضى الله سبحانه, و هدفنا تثقيف الأمة الإسلامية بكل العلوم

منتدى إقرأ الثقافي

منتدى ثقافي للكتب باللغات الكوردية, العربية, الفارسية

الرئيسيةالبوابةس .و .جبحـثالأعضاءالمجموعاتالتسجيلدخول

شاطر | 

ریاض الصالحين من كلام سيد المرسلين صلى الله عليه و سلم به‌ كوردی - 2 به‌رگ - ئیمامی نه‌وه‌وی

استعرض الموضوع السابق استعرض الموضوع التالي اذهب الى الأسفل 
كاتب الموضوعرسالة
ابو علي الكردي
المدير

مُساهمةموضوع: ریاض الصالحين من كلام سيد المرسلين صلى الله عليه و سلم به‌ كوردی - 2 به‌رگ - ئیمامی نه‌وه‌وی   الأحد أبريل 17, 2016 8:59 pm

ریاض الصالحین من كلام سید المرسلین
صلی الله علیه و سلم
دانانی : ئیمامی نه‌وه‌وی - رحمه الله
وه‌رگێڕانی : نوری فارس حه‌مه‌خان - جزاه الله
چاپی سییه‌م 1427 - 2006
بڵاوكار : كتیبخانه‌ی ئارام - سلێمانی

ریاض الصالحین . په‌رتووکێکی ناسراوه‌ له‌ لای هه‌موو که‌س چه‌نده‌ها فه‌رمووده‌ی پێغه‌مبه‌ری صلی الله علیه‌ وسلم تێدا کۆبوه‌ته‌وه‌.

داگرتنی ریاض الصالحین به‌ كوردی
==============

به‌رگی یه‌كه‌م : 4SHARED#####ARCHIVE
به‌رگی دوه‌م : 4SHARED#####ARCHIVE

http://iqra.ahlamontada.com متصل
aras

مُساهمةموضوع: رد: ریاض الصالحين من كلام سيد المرسلين صلى الله عليه و سلم به‌ كوردی - 2 به‌رگ - ئیمامی نه‌وه‌وی   الأربعاء أبريل 20, 2016 3:26 pm

مامۆستا نوری لە پێشەکیدا ئەڵێت:

ئەم نامە پیرۆزە کە واین لە خزمەتیدا، کە خواناسی ھەرە گەورە، دیاری عیلم و تەقوا، دانای فرە زانا، گەورە و سەروەری پایەبەرزمان ئیمامی نەوەی یەحیای کوڕی شەرەف -رەزای خوای لێبێت- دایناوە و ناوی ناوە....
aras

مُساهمةموضوع: رد: ریاض الصالحين من كلام سيد المرسلين صلى الله عليه و سلم به‌ كوردی - 2 به‌رگ - ئیمامی نه‌وه‌وی   الأربعاء أبريل 20, 2016 3:34 pm

ئەم نامەیە لەبەر پیت و بەرەکەت و پیرۆزی خۆی و دانەری وەک ئەستێرەی ئاسمان پەخش و بڵاوبۆتەوە بەناو وڵاتی ئیسلامدا، وەک گوڵی کوێستان ناسک و نازدارە و وەک چیای کوردستان بەرز و بەڕێزو ناودارە، کەم شوێن ھەیە ئەم نامەیەی لێ نەبێ، مەگەر مەلا و مزگەوت و فەقێ و ئەمانەی لێ نەبێ، چونکە بێگومان بۆ مرۆڤی موسوڵمان ھەم کلە بۆ چاوی ھەم ھێزە بۆ ھەناوی، ھەم خۆراکە بۆ گیانی....
aras

مُساهمةموضوع: رد: ریاض الصالحين من كلام سيد المرسلين صلى الله عليه و سلم به‌ كوردی - 2 به‌رگ - ئیمامی نه‌وه‌وی   الأربعاء أبريل 20, 2016 3:43 pm

بەراستی خوێنەرەوەی خودا پێداوی ئەم پارچە نوورە وا ھەست دەکا کەوا لە ناو باخ و بۆلاخی بەھەشتدا گەشت دەکا،

کەوا لە خزمەتی حەزرەتدا لە بادەی حەوزی کەوسەر خۆی مەست دەکا، یا وا لەناو دانیشتنی یارانیدا، دەڵێی بە گوێی خۆی ئەم فەرمایشت و فەرمودە پیرۆزانە، لە زاری حەزرەت و یارانی دەژنەوێ درودی خودا لەسەر خۆی و رەزائ خودای گەوە و مەزن لەسەر یارانی بێ

aras

مُساهمةموضوع: رد: ریاض الصالحين من كلام سيد المرسلين صلى الله عليه و سلم به‌ كوردی - 2 به‌رگ - ئیمامی نه‌وه‌وی   الأربعاء أبريل 20, 2016 3:47 pm

وە بۆن و بەرامەی ئەم باخچە گەلەی بەھەشتە دەچێ بەسەریدا و دڵ و دەروون و چاو و ھەناوی بە نوور و تیشکیان رۆشن و فێنک دەبێتەوە و مێشک و ھەستی لە بۆن و بەرامەی خۆش و خەستیان و لە رەنگ و بۆی ناسک و نازداریان مەست دەبێ..
aras

مُساهمةموضوع: رد: ریاض الصالحين من كلام سيد المرسلين صلى الله عليه و سلم به‌ كوردی - 2 به‌رگ - ئیمامی نه‌وه‌وی   الأربعاء أبريل 20, 2016 3:50 pm

... بە ھەر حاڵ لە خودا بەزیاد بێ، خودا تەفیقی دام ئەم کتێبە بێ وێنە و بێ ھاوتایەم لە دەوروبەری ساڵی ١٩٧٢ی زایینی دا وەرگێڕایە سەر زمانی شیرینی کوردی..
aras

مُساهمةموضوع: رد: ریاض الصالحين من كلام سيد المرسلين صلى الله عليه و سلم به‌ كوردی - 2 به‌رگ - ئیمامی نه‌وه‌وی   الأربعاء أبريل 20, 2016 4:11 pm

ئیمامی نەوەوی شافیعی دووەم ڕەزای خوای لێ بێ .. لە پێشەکییەکەیدا دەفەرموێ:

.. ئیتر وام بە باش زانی کە لەو حەدیسە صەحیحانەی کەوان لە کتێبە ناودار و مەشھورەکانی حەدیثی حەزرەتدا صلى الله عليه وسلم دەستە گوڵێکی کەمێ کورت کۆ بکەمەوە و بیکەم بە کتێبێکی وا کە ببێ بە مایەی رێگەی رزگاری دواڕۆژ بۆ خاوەنی، وە ئەوەی پێویست بێ بۆ وێڵ و ڕەوشت و رەفتاری باشی دنیا و قیامەتی تیایا ھەبێ و لە ھەمان کاتدا بۆی فەراھەم بێنێ...
aras

مُساهمةموضوع: رد: ریاض الصالحين من كلام سيد المرسلين صلى الله عليه و سلم به‌ كوردی - 2 به‌رگ - ئیمامی نه‌وه‌وی   الأربعاء أبريل 20, 2016 4:17 pm

ئەم کتێبە ٢٥ پەرتووک و ٣٧٢ باسە و ١٨٩٦ فەرموودەیە، لە چوار بەرگدا کە دوو دوو بەیەکەوە لە چاپدراون

دەستەکانتان خۆش بێت بۆ بەرز کردنەوەی ئەم شاکارە مەزنە

ریاض الصالحين من كلام سيد المرسلين صلى الله عليه و سلم به‌ كوردی - 2 به‌رگ - ئیمامی نه‌وه‌وی
استعرض الموضوع السابق استعرض الموضوع التالي الرجوع الى أعلى الصفحة 
صفحة 1 من اصل 1